Merve Coşkun Güzellik Salonu

Güzelliğin Sırları

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Yıllar boyunca insanların en büyük sıkıntılarından bir tanesi vücutlarının istenmeyen bölgelerinden çıkan kıl ve tüylerdir. Bu sadece kadınlara özgü birşey olarak düşünülmemelidir. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de bu sorunlar vardır.

İnsanlar bunun önüne geçmek için çeşitli yollar denemişlerdir. Bu yollar hem zahmetli hem de can acıtıcı olabiliyor. Bu yollardan erkeklerin tercih ettiği yol jilet olurken kadınlar ağda ve tüy dökücü kremlerle istenmeyen tüylerin önüne geçerler. Fakat bu yollar kesin sonuçlar değil geçici sonuçlar verir ve bu yöntemleri sürekli yapmanız gerekir. İşte bu tür zorluklardan dolayı epilasyon yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri olan lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon  yöntemini uygulamadan önce kıl köklerinizi etkileyecek yöntemlerden uzak durmalısınız. Yani ağda, cımbız, kıl dökücü krem yöntemlerini uygulamamalısınız. Kullandığınız ilaçlar hakkında uzmanlara bilgi verilmeli, lazer epilasyon yöntemi yapılmadan önce tenin doğal renkte olduğuna emin olmalısınız. Yani herhangi bir bronzlaşma gibi faaliyetlerden uzak durmalısınız. İyi sonuç almak için doğal renk çok önemlidir. Hamileyseniz lazer epilasyon yöntemini erteleminizde fayda var diyebiliriz. Ayrıca herhangi bir deri hastalığınız varsa uzmanları bu konuda bilgilendirerek epilasyona uygun olup olmadığınızı test etmelisiniz. Tüy rengi lazer epilasyon yönteminde çok önemlidir.

Tüm bunlar lazer epilasyon yönteminde işlemler yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bu hususlara dikkat ederek uygun olup olmadığınızı inceleyerek uzmanlar lazer epilasyon için sizi yönlendirecektir.

Lazer Epilasyon Aşamaları

Aşamalar oldukça basit ve acısızdır. Diğer klasik yöntemlere göre çok daha zahmetsizdir. Lazer epilasyon seanslarınız bittikten sonra çok iyi sonuç aldığınızı anlayacak ve bu zamana kadar neden bu yöntemi uygulamadım diye kendinize kızacaksınız.

İlk olarak lazer epilasyon yönteminin uygulanacağı bölgedeki kıllar uzunsa kısaltılır. Bunu yaparken ağda, tüy dökücü gibi yöntemler değil jilet yöntemi uygulanır ve lazer epilasyon uygulaması yapılır.

Bu işlemden sonra tüyleriniz kendiliğinden dökülecek ve net sonuçlar alacaksınız. Bu işlem süresi değişkenlik gösterebilir. Kimi zaman dakikalar içinde biterken işlemin uygulandığı kişi ve bölgeye göre 1-1.5 saat de sürebilir. Seans süreleri de tamamen farklıdır. Seans aralıkları 4-8 seans arasındadır.

Peki lazer epilasyon yapıldıktan sonra nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle epilasyon uygulanan bölgeye belli bir süre su değdirmemeniz önemlidir. Ayrıca bu süre belli bir süre kızarık olabilir, panik yapmayın.

Lazer epilasyondan sonra bölgenin güneş ışını almamasına dikkat etmelisiniz. Uzmanların diğer söylediklerine uyarak lazer epilasyon yöntemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım