Merve Coşkun Güzellik Salonu

Güzelliğin Sırları

İğneli Epilasyon

Ankara Epilasyon

Tüyler hem erkekler için hem de kadınlar için can sıkıcı olabilir. Erkeklerin göğsündeki fazlalıklar,kadınların istenmeyen bölgelerindeki tüyler görüntü olarak pek hoş gelmemektedir. Bunun için pek çok yöntem bulunmaktadır. Ağda,traş ve kimyasal dökücüler hem çok zahmetli hem de kesin sonuçlar vermez. Bunları sık sık yapmalısınız. Ara vermeniz durumunda tüyler,kıllar hoş bir görüntü vermeyecek hem de bazı durumlarda daha da gürleşerek canınızı sıkacaktır. Bunun için en iyi yöntem epilasyon  yöntemidir. Epilasyon yöntemiyle seanslarla birlikte kısa bir sürede bu tüy,kıl sorunlarından kurtulacaksınız ve diğer yöntemlere göre kesinlikle iyi sonuçlar alacaksınız. Ankara da epilasyon konusunda oldukça başarılı bir şehrimizdir. Epilasyon hızlı bir yöntemdir ve acı olarak diğer yöntemlere göre çok daha güvenilir ve tercih edilebilesi yüksektir.

Epilasyon Süreci

Öncelikle epilasyon yapmadan önce bu yönteme uygun olup olmadığınıza bakmalısınız. Hamilelikte epilasyon yöntemi kesinlikle önerilmez. Eğer kalp piliniz varsa,sara hastasıysanız ve tüylerinizin rengi sarı ve beyazsa epilasyon yöntemini tercih etmemelisiniz. Epilasyon yöntemlerinde en çok tercih edilen iki yöntem vardır. Biri lazer epilasyon iken diğeri de iğneli epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon yönteminde süreç tamamen size bağlıdır. Yaş,genetik ve hormonal etkiler  kişinin epilasyon sürecinde etkili olan şeylerdir. Lazer epilasyon yöntemi uygulandıktan sonra tüyleriniz klasik yöntemlere göre çok daha yavaş çıkacak ve tüyler çok ince çıkacaktır. İğneli epilasyon yönteminde de tüyler elektrik akımıyla iğneyle beraber yakılır. Bu yöntem uzun sürede kesin çözümdür.

Lazer epilasyon yöntemi üç aşamalı bir süreçte oluşur. Öncelikle epilasyon yapılacak bölge bir güzel temizlenmelidir. Sonrasında bu bölgedeki uzun tüyler kısaltılarak jel sürülür ve epilasyon yöntemine hazırlık başlamış olur. Son olarak da lazer yardımıyla tüyler etkisiz hale getirilir. Bu süreçlerden sonra tüyler kendiliğinden dökülerek epilasyon süreci tamamlanır. Uygulanan bölgeye göre seans süresi doğal olarak değişmektedir. Seans aralıkları 4-10 seans arasında değişmektedir.

Bu seanslardan sonra kesinlikle ağda,tüy dökücü gibi yöntemlere göre çok daha başarılı sonuçlar alınmakta acı olarak da bunlardan çok daha acısız bir yöntem olma özelliği taşımaktadır.

İğneli epilasyon yöntemi de 4 adımdan oluşan bir yöntemdir. İlk olarak nasıl bir iğneli epilasyon yöntemi uygulanacağı seçilir.  Galvanik iğneli epilasyon yönteminde elektrik enerjisi kullanılırken termoliz iğneli epilasyon yönteminde suyla köke titreşim yollanır. Blend iğneli epilasyon yöntemi ise daha acısız ve kalıcı olan çoklu bir uygulamadır.

Hangi yöntemin uygulanacağını uzmanlar belirleyecektir. Yöntem belirlendikten sonra kıl kökleri yakılacak ve tek tek bu kıllar cımbızla çekilecektir. Bu işlem bölgedeki kılların cımbızlanması bitene kadar devam edecektir. Bu yöntem uygulandıktan sonra 24 saat boyunca epilasyon yapılan bölgeye su değdirilmemeli ve uzmanların önerilerine dikkat etmelisiniz.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım