Merve Coşkun Güzellik Salonu

Güzelliğin Sırları

Ankara İğneli Epilasyon

Ankara İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon yöntemi artık çoğu kişinin kullandığı ve uygulama sonrasında çok memnun kaldığı bir yöntemdir. Çünkü diğer yöntemler tam sonuç vermez. Mesela ağda yaparsanız vücudunuz yine ağda ihtiyacı duyar. Tüy dökücü krem kullanırsınız istediğiniz sonucu alamazsınız ve etkisi çok kısa sürer. Jilet keza öyle. Bu yöntem diğer saydığımız klasik yöntemler gibi geçici değil tamamen kalıcıdır. Evde uygulanabilir bir yöntem değildir. Uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Uygulama yapılan salonu doğru seçtiğinizde sonuçlar pozitif olacaktır. Epilasyon yöntemlerinden biri olan iğneli epilasyon özellikle sarı-beyaz renkli tüylerde kullanılmaktadır. Bu yöntemi en başarılı uygulayan yerler arasında Ankara ilindeki yerler de vardır. Ankara, iğneli epilasyon konusunda oldukça gelişmiş bir yerdir.

Peki iğneli epilasyon hakkında neler bilmelisiniz?

Bu yazımızda bunları anlatacağız.

Bu işlemi yaptırmadan önce kendiniz hakkında bazı şeylerden emin olmalısınız. Çünkü vücudunuzun uygun olmadığı durumlarda istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya gelmeniz maalesef olasıdır. Özellikle hamileler eğer epilasyon ihtiyaçları varsa bu ihtiyacı belli bir süre ertelemek zorundadır. Çünkü hamilelik süreci vücudun en hassas olduğu süreçlerden biri ve bu yöntem hamileler için pek de uygun değil. Şeker hastalığı gibi bir hastalığınız varsa da bu işlemi yapıp yapamayacağınız hakkında uzmandan bilgi almalısınız. Uzmanın onaylaması durumunda herhangi bir sakınca ve risk bulunmamaktadır. Deri hastalığınız gibi hastalıklar varsa da uzmandan teyit almalısınız. İğneli epilasyon yöntemi oldukça temiz ve risksiz bir yöntemdir. Bu işlerde başarılı olan firmalar zaten yıllardır bu işi yapmakta cihazların steril olduğuna dikkat etmektedirler.

İğneli epilasyon seans süresi lazer epilasyon seans süresinden daha uzun sürmektedir. Fakat ilk seans sonrasında bile gözle görülür bir değişim olur.

İğneli Epilasyon Aşamaları

Uzmanlar epilasyon yapılacak bölgeye göre hangi iğnenin uygulanacağına karar vererek hazırlıklara başlar. Kıl köklerine bu köklerden bile daha ince uca sahip olan bir aletle elektrik akımı verilmektedir. Bu işlemle birlikte kıl kökleri tamamen yanacaktır. Bu yanan kıl kökleri cımbızla çekilecek yanmayan ve çekilmeyen kıl kökleri kalmayana kadar bu işlem seanslara bölünerek devam edecektir.

Bu işlem yapıldıktan sonra birkaç noktaya çok dikkat etmek gerekir. Öncelikle epilasyon yapılan bölgeye 24 saat veya uzmanların belirlediği zaman kadar su kesinlikle nüfuz etmemelidir. Suyla temas halinde yapılan iğneli epilasyon yönteminin bir değeri kalmayacaktır.

Solaryumdan, kozmetik ürünlerden de belli bir süre uzak durmakta fayda vardır. Tüm bunları uyguladığınız sürece iğneli epilasyon uygulaması başarılı sonuç verecektir.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım