Merve Coşkun Güzellik Salonu

Güzelliğin Sırları

Kirpik Lifting Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Son dönemin trendi olan kirpik lifting uygulaması eski sistem olan kirpik permasına uygulama açısından benzemekle birlikte içerik açısından daha farklıdır. Kirpik perması kirpiklere zarar verirken, kirpik lifting içeriğinde ki keratin sayesinde kirpiklerin beslenmesini ve uzamasını sağlar.

İşlem ömrü yaklaşık 1.5-2 aydır. Özellikle düz ve dik gözüken kirpiklerde kirpiğin daha kıvrık ve hacimli gözükmesini sağlayan bu işlem kadınlara bir çok kolaylık sunmuştur. Makyajsız, rimelsiz gezebilmek tam bir konfor. Her zaman bakımlı gözükmek isteyen kadınların ise tercihi olmuştur.

Kirpik Lifting İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle kirpikler makyajdan ve kirden arındırılıp, temizlenir. Özel bir yapıştırıcı ile kirpikler kıvırma pedlerine nizami bir şekilde yapıştırılır. Daha sonrasında solüsyonlar 2 adımla sürülüp belirli bir süre beklenir. Keratin yüklemesi bu aşamada yapılmaktadır. Sonrasında isteğe bağlı olarak kirpiklerin daha koyu, tok, rimelliymiş gibi gözükebilmesi için pigmentler kullanılır. Vitamin yüklemesi de yapılıp, kıvırma pedleri çıkarılır ve işlem başarıyla tamamlanır.

Kirpik Lifting İşlem Süresi Ne Kadar ?

Bu işlem için yaklaşık 45-50 dakikanızı ayırmanız gerekmektedir.

Kirpiklerime Herhangi Bir Zarar Verir Mi ?

İşlem uzman tarafından doğru yapıldığı sürece herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Kirpik lifting işleminden sonra kirpiklerde zayıflama ve kısalma pek karşılaştığımız durumlar değildir. Yalnız herşeyin çoğu zarar düsturundan yola çıkarak uygulamayı çok sık yaptırmamanızı tavsiye ederim.

Kimler yaptıramaz ?

Gözle alakalı herhangi bir hastalık yaşayan kişilerde kirpik lifting uygulaması önermiyoruz.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmeli ?

Uygulama sonrasında 24 saat boyunca su değdirmemeliyiz. Özellikle yağ içeren makyaj temizle ürünlerini kullanmayıp, elimizle gözümü çok fazla ovuşturmamalıyız.

Eğer aynı anda cilt bakımı gibi buharlı işlemler yaptıracaksanız bunu en az 5 gün ertelemenizde fayda var.

24 saat dolduktan sonra dilediğiniz gibi makyaj yapabilir, rimel kullanabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım