Merve Coşkun Güzellik Salonu

Güzelliğin Sırları

İğneli Epilasyon

Çoğu insan vücutlarındaki istenmeyen yerlerden çıkan kıl ve tüylerden rahatsızlık duyar. Bunun için cinsiyetin herhangi bir önemi yok. Hem erkekler hem kadınlar bu tüylere,kıllara karşı savaşlarını senelerce sürdürmekteler. Fakat bu savaş hiçbir zaman kesin sonuç vermemekte. Jilet,ağda,tüy dökücü krem gibi yöntemler kısa vadede başarılı sonuçlar verebilse de üzerinden çok zaman geçmeden sinir olduğumuz tüyler,kıllar yeniden ortaya çıkarlar. Üstüne güçlenerek ve gürleşerek ortaya çıkıp canımızı sıkarlar. Siz de bu tüy ve kıllardan rahatsızsanız epilasyon yöntemi tam size göre diyebiliriz. Bu yöntemde de en başarılı sonuçları veren iğneli epilasyon yöntemidir. Belki diğer epilasyon yöntemlerine göre daha acı verici olsa da daha zahmetli olsa da çektiğiniz acıya da zahmete de değecek sonuçlar alacaksınız. İğneli epilasyon yöntemi bittikten sonra başarılı sonuçla beraber bir daha istenmeyen kıl ve tüylerle uğraşmak durumunda kalmayacaksınız.

Kimler İğneli Epilasyon Yöntemini Uygulayamaz?

Bu tarz konularda sorunun ilk cevabı maalesef hamileler olmaktadır. Hamileler zorlu bir süreçten geçtikleri için bu yöntem onlara pek uygun değildir. Sadece iğneli epilasyon değil diğer epilasyon yöntemlerinin de hamileler tarafından kullanılması tehlikelidir. Hamilelere bu süreci başka bir bahara bırakmalarını öneririz. Deri hastalığınız ya da başka rahatsızlıklarınız varsa iğneli epilasyon yöntemini uygulamadan önce kesinlikle doktorunuzla görüşmelisiniz. Bu iğneli epilasyon yönteminin sağlığınız ve deriniz için zararlı sonuçlar vermemesi için bu işlem için uygun olduğunuzdan emin olmalısınız.

Ayrıca iğneli epilasyon yöntemi yapmadan önce kılları canlandıracak şekilde ağda,tüy dökücü krem uygulamaları yapmayınız. Artı olarak iğneli epilasyon yöntemi zamanı geldiğinde derinizin orijinal renginde olması çok önemlidir. Yani güneşlenerek,bronzlaşarak gelirseniz istediğiniz sonuçları almanız riske girecektir. Ne kadar orijinal renginizde olursanız bu süreci çok daha iyi tamamlarsınız. Bu hususlara dikkat etmeniz durumunda iğneli epilasyon yönteminin herhangi bir riski yoktur. Zaten alanında başarılı uygulayıcılar hijyene çok dikkat etmekte müşterilerin yara kapmamasına,hastalık geçmemesine çok büyük önem vermektedirler. Onlar için hijyen bu işte olmazsa olmazdır.

İğneli Epilasyon Süreci

Bu süreç kişiden kişiye değişiklik gösterir. Çünkü herkesin tüy yapısı ve yoğunluğu farklıdır. Bu yüzden bu süreç hakkında kesin ve net bir sayı vermek pek mümkün değildir. 4 seansta bitiren olduğu gibi 10 seansta da iğneli epilasyon sürecini bitiren müşteriler vardır. Bazı kişilerde epilasyon süresi 1-2 dakika sürürken bazılarında bir saat de sürebilir.

Öncelikle epilasyon yapılacak bölgedeki kıllar jilet yardımıyla kısaltılır. Bu kısaltma işleminden sonra da ucu çok ince olan bir medikal aletle beraber kıl kökleriniz elektrikle birlikte yakılır. Bundan sonra cımbızla yanan kıl kökleri çekilir ve bu süreç hiçbir kıl kökü kalmayana kadar devam eder.

Bu süreçten sonra uzmanların dikkat etmenizi söylediğiniz şeylere dikkat ederek başarılı bir süreç geçirmiş olursunuz. Bu denilen şeyler genel olarak belli bir süre epilasyon yapılan bölgenin sudan ve sıcaktan uzak tutulması gibi şeyler olmaktadır.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım