Merve Coşkun Güzellik Salonu

SSS

Kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip yöntem, istenmeyen kıllar için kesin çözümdür. Epilasyon çok daha geniş yüzeyleri hedef alır ve her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşır. Bu nedenle aynı zamanda diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla seanslar daha kısa sürer.
Tüm vücut epilasyon seansları, ortalama 40-50 dakikadır
Vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıkları olan bireylere, 16 yaş altındaki bireylere, uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmeye bağlı yoğun bronzlaşma veya yanık gelişmiş hastalara, son 6 ay içerisinde akne tedavisi ilacı kullanan kişilere Epilasyon uygulaması tavsiye edilmez, gebelik riski olanlarda, cilt kanseri, hormon bozukluğu olan kişilere uygulanmaz.
Teknik olarak, sağlığımızla ilgili herhangi bir sorun olmayabilir fakat vücudumuz çok daha hassas olacağından, acıya karşı da daha savunmasız kalınacaktır. Bu yüzden regl dönemi dışında yapılmasını daha uygun buluyoruz.
Kozmetik ürünler değil ama cildi yatıştırıcı kremler kullanabiliriz. Epilasyon sonrası güneş kremi de özellikle önerilen ve kullanılması gereken bir üründür.
Elbette hayır. Aralarda kalanlar mutlaka olacaktır. Bunları da jiletle halledeceğiz artık. Ben de isterdim Epilasyon sonrası kılların hepsi dökülür mü sorusuna, evet, diyeyim ama böyle bir teknoloji yok ne yazık ki!
Epilasyonun bilinen bir zararı mevcut olmamakla birlikte, olası bir sağlık sorunu oluşmaması açısından hamile iken uygulama yapılmaması gerekmektedir. Bununla birlikte epilasyon yaptırmak hamile kalmaya engel değildir.
Epilasyon tüylerin aktif döneminde etkilidir. Pasif ve dinlenme evresindeki kıllar epilasyondan etkilenmez. İnsan vücudunda herhangi bir zamanda %15-20 arasında aktif kıl bulunmaktadır. Dolayısıyla her seansta var olan kıllar üzerinden %15-20 gibi bir sonuç hedeflenir. Böylece, en iyi sonuç için ortalama 6-8 seans epilasyon gereklidir.
Erkekler de kadınlar gibi epilasyon yaptırabilir. Erkeklerde özellikle sırt, göğüs,bacak,kol,sakal üstü,ense gibi bölgeler tercih edilmektedir.
Lazer ve iğneli epilasyon, dövmeye zarar verir, evet.
Kullanılan hydrafacial cihazıyla ve profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde cilt derinlemesine temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, böylelikle cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.
Cilde temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır.

Doğru uygulamada her ay düzenli cilt bakımı yapılması gerekmektedir. Bu sıklıkta tavsiye edilmesinin sebebi cildin yağ salgısından dolayı oluşan siyah noktalardan (komedon) , yağ bezelerinden (milia) ve gözeneklerde (por) biriken yağlardan cildi arındırmaktır. Cildinize önem veriyoruz.
Ciltte sivilcelenme, kuruluk, kırışmanın önüne geçmek için cildin doğal su ve yağ dengesini korumak gereklidir. Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması, ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması için profesyonel cilt bakımı düzenli olarak her ay uygulanmalıdır.
Siyah noktalar karma ve yağlı ciltlerde oluşur. Deri altındaki yağ hücrelerinin fazla sebum(yağ) salgılaması sonucunda bu yağ cilt yüzeyindeki gözenekleri tıkar ve cildin hava ile teması sonucunda oksitlenerek rengi koyulaşır ve siyah noktaya dönüşür. Düzenli cilt bakımı uygulamaları ile gözle görülür derecede azaltılabilir.
Bu kesinlikle çok hatalı bir davranıştır. Çünkü her sivilce sıkılmaz ve sıkılmaması gerekir. Aksi taktirde ciltte leke kalmasına yada bu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Cilt bakımı ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
Bu hücresel faaliyetlerin yavaşlamasına bağlı olarak cildin bağ dokusunun zayıflaması ile ilgili bir durumdur. Hücre yenileyici sıklaştırıcı toparlayıcı ve nem depo edici özellikle kolajen ve elastin içerikli krem-ampul gibi ürünlerin düzenli olarak kullanılması. Ayrıca yüz ve boyun kaslarını çalıştırıcı egzersizler yapılması cilt sarkmalarını önlemek için faydalıdır.

Her cilt tipine ve cilt sorununa uygun dermokozmetik ürünler kullanıyoruz.
Her cilt özeldir, her cilt sorunu farklı planlamalar ve tedaviler içerir.

Ciltteki yağ bezlerinin iltihaplanması ve fazla sebum üretilmesi sonucu gözeneklerin tıkanması aknelerin başlıca nedenleri arasında. Akne tedavisi için mutlaka bir uzmana danışın, çünkü bu tedavi kişiye özel. Yağlı ve akneye eğilimli ciltler için üretilen ve ciltteki yağ üretimini dengeleyici temizleyicileri, yağsız nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Cildinizi tahriş edici temizleyicilerden ve asit oranı yüksek ürünlerden uzak durun.
Granüllü olmayan daha soft peelingler kullanılabilir.
Kişinin cilt yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda 18-20 yaşlardan itibaren düzenli olarak cilt bakımına başlanabilir.

Genetik bir durum olabilir ya da yorgunluk, uykusuzluk olabilir. Bir diğer neden ise göz çevresindeki lenf sisteminin yeterince çalışmaması nedeni ile kirli kanın göz altlarında toplanıyor olması yada kan damarlarının cilt yüzeyine çok yakın olması olabilir.

Göz çevresi derisi yüzün en ince hassas ve dayanıksız bölümü olduğu için erken kırışır. Bol su içmek, sigara kullanmamak, çok makyaj yapmamak, fazla güneşlenmemek, doğru kozmetik ürünleri kullanmak, düzenli bakım yaptırmak ve göz çevresi için özellikle gözlük kullanmak göz çevresi kırışıklığını engelleyebilirsiniz.

Aşırı sigara kullanan kişilerde kandaki oksijen azlığı nedeni ile cilt kara-sarı bir renk olabilir.Bilinçsiz güneşlenme,rüzgarlı ve soğuk havalar,çok sıcak su ile banyo yapmak ,sürekli klimalı ortamlarda bulunmak nem dengesini bozacağından dolayı cilt solgun vitamin açısından zengin olmayan bir beslenmede bu yol açabilir.
Kirpik liftingi işlemi yaklaşık 1 saat sürer.
Uzman kişiler tarafından yapılmaz ise belli riskleri olabilir. Çok nadir görülse de hassas ciltli kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir, ancak geçicidir.
Kirpik lifting uygulamasından önce göz makyajı çok iyi şekilde temizlenmeli ve kirpiklerinde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına özen gösterilmelidir. Kontakt lens varsa uygulama öncesinde çıkartılmalıdır.
Maalesef, aşırı kirpik dökülmesi problemi giderilinceye kadar önermiyoruz.
Ses dalgaları kullanılarak yağ dokusuna ulaşıp yağları parçalayarak vücuttan atılmasına sağlayan sisteme kavitasyon denir ve bölgesel zayıflama uygulamasında sık sık kullanılmaktadır.
Kişinin ihtiyacına göre 6-10 seans arası uygulanabilmektedir. Ortalama en az 2-3 cm incelme sağlamaktadır.
Vücutta en fazla yağ oluşumu görülen alt-üst göbek, bel, basen gibi bölgelere uygulanmaktadır.
Varis sorunu olanlar, açık yarası bulunanlar, regl döneminde olan kişilere yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca kanser teşhisi konulan kişilere de G5 masajı uygulanmamaktadır.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım